Şirinler OyuncaklarıŞirin Baba

Şirinler'in lideridir. Diğer şirinlerin aksine kırmızı kıyafetleriyle dikkat çeker. Sihir konusunda uzmandır.

Şirine

Şirin Köyü'ndeki ilk kız şirindir. Uzun, dalgalı ve sarı saçlara sahiptir. İlk olarak Gargamel tarafından Şirinler'i yok etmek amacıyla ortaya çıktı ancak Şirin Baba onu sihirle değiştirdi.

Gözlüklü Şirin

Şirinler içinde tek gözlüklü olanı. Kitap okur, kitap yazar ayrıca çok gevezedir. Genellikle konuşmasını bitiremeden diğer Şirinler tarafından fırlatılıp atılır ve hep kafa üstü düşer. Şirin Babanın yardımcısıdır.

Usta Şirin

Köyün her konuda uzman dâhi Şirin'i. Yaptığı icatlar sayesinde Şirinler'in hayatını kolaylaştırır. Kulağının arkasında bir kalem takılıdır.

Aşçı Şirin

Köyün obur aşçısı çoğu zaman kendi yemeklerini kendi yer.

Güçlü Şirin

Köyün en güçlüsüdür. Genellikle evinde ağırlık malzemeleri bulunur. Kolunda bir kalp dövmesi vardır. Ve Şirine'ye aşıktır.

Süslü Şirin

Kulak arkasında bir çiçek takılıdır. Elinde aynası eksik olmaz.

Şakacı Şirin

Köyde herkese şaka yapan şirindir. Çoğu zaman diğer şirinlere bir hediye paketi verir ve bu paket her seferinde aynı şekilde açan şirinin elinde patlar.

Gargamel

Şirinler'in baş düşmanı ve Şirinler'in varlığından haberdar olan tek kişidir. Amacı onları yakalayarak altına çevirmek ya da onları satarak para kazanmaktır.

1 2 3
 
Markalar
Balon Evi Mega Bloks Schleich Şirinler
Jakks Pacific Rubies

Şirinler'in Tarihçesi

" Kim bilir? Siz de uslu birer çocuk olursanız, belki bir gün Şirinleri görebilirsiniz..." cümlesiyle başlayan Şirinler (Smurfs) çizgi filminin başındaki bu repliği hatırlamayanımız yoktur. Bizlerin bu kadar çok sevgisini kazanan bu serüvenin nerede nasıl başladığını sizin için araştırdık. Şirinler, Belçikalı çizer Pierre Culliford tarafından 1958 yılında ortaya çıkmış ve 1981 yılında ilk kez televizyonda çizgi film olarak gösterilmiştir. Türkiye'de de yıllarca yayında kalan çizgi dizi, tüm dünyada çok büyük bir kitleye kendini sevdirmiştir. Şirinler, 2008 yılında 50. yılını kutlamış ve son yıllarda üst üste çekilen 3D animasyon sinema filmleriyle sevenlerini yeni nesillere de taşıyarak dünyanın en çok sevilen karakterleri arasına girmiştir. Bu durum dünya genelinde bütün oyuncak firmalarının ilgisini çekmiş ve her yer lisanslı Şirinler oyuncakları ile dolup taşmıştır. Tabi bunun yanında lisanslı peluş oyuncak, figür oyuncak, Mega Bloks legoları gibi daha birçok Şirinler oyuncakları üretilip satılmıştır. Tüm bu ürünleri Locopoco.com farkıyla inceleyebilir, uygun fiyat ve aynı gün kargo imkanı ile sahip olabilirsiniz. Şimdi birazda bu serüvenin kahramanlarını tanıyalım.