Aynı Gün Kargo 100 TL ve Üzeri Kargo Bedava Kapıda Ödeme

Barbie ürün kategorileriÇok Satan Barbie OyuncaklarıTV'deki Barbie Reklamları

Barbie bebeklerden oyun setlerine, okul çantalarından su mataralarına, kırtasiye ürünlerinden parti malzemelerine, çocuk odası aksesuarlarından lego setlerine kadar yıl boyunca öne çıkan tüm Barbie ürünlerine ait televizyon reklamlarını ve film tanıtımlarını incelemek için tıklayınız.


Barbie Uzay Macerası

19 Ağustos tarihinde Barbie hayranlarının beğenisine sunulan Barbie Uzay Macerası animasyon filmi özellikle kız çocukları tarafından büyük bir beğeniyle karşılandı. Filmde Barbie, kaykayıyla uçabilen ve inanılmaz yeteneklere sahip olan kozmik bir prenses ve galaksiyi kurtarmak için görevlendirilen çok özel bir ekibe seçiliyor..


Her kız çocuğunun büyülü düşlerinin başrol oyuncusu hiç şüphesiz ki Barbie bebeklerdir. Kız çocukları, Barbie bebeklerini yanlarından bir an olsun ayırmak istemezler, onlarla uyur, onlarla yemek yer, onlarla televizyon izlerler. Kimi zaman Barbie'leri ile arkadaş olur, kimi zaman da annelerinden öğrendikleri sayesinde bir Barbie annesi oluverirler. Bir anne edası ile Barbie'lerinin saçlarını tararlar, bazen odasını toparlar bazen de bir dost gibi ona sırlarını dökerler.

Barbie bebeklerin ilk kez ortaya çıkışı 1959 yılına rastlar ancak asıl ününe 1990'lı yıllarda kavuşur. O gün bugündür, her kız çocuğunun vazgeçemediği Barbie'lerin yaratıcısı ise ABD'li bir iş kadını olan Ruth Handler'dır. Handler, Barbie bebeği tasarlarken esin kaynağı olarak kızı Barbara Millicent Roberts'ı kullanmıştır. Barbie'nin asıl adının Barbara Millicent Roberts olduğunu siz de bilmiyordunuz, öyle değil mi?

Ruth Handler, zaman içinde hem kızının hem de onun arkadaşlarının, küçük bebeklerden çok yetişkin bebeklerle oynamayı tercih ettiğini fark edince, o zamana kadar karton kullanarak yaptığı Barbie bebekleri üç boyutlu olarak tasarlamaya karar verir. Bunun için oyuncak şirketi Mattel ile görüşme yapar ancak görüşmeyi yaptığı yönetim kurulunun tamamı erkek üyelerden oluşmaktadır ve kurul, Handler'in teklifini kabul etmez. Daha sonra Almanya'ya giden Ruth Handler, buradan 'Lilli' adı verilen bebeklerden alır ve bunlarla yetişkine benzeyen bir bebek yapmayı başarır. Öyle ki; bebeklerin kıyafetleri için profesyonel bir terzi ile anlaşma bile yapar. Bebekleri alıp yeniden Mattel'e giden Handler'in teklifi bu kez kabul edilir ve Ruth, kızı Barbara'nın arkadaşları arasındaki kısaltılmış adı olan Barbie ismini, bebeklerine verir. 1959 senesinde, Handler'ın Barbie bebekleri piyasaya sürülür.

Geçen zaman içerisinde de dünyanın en çok tercih edilen oyuncak bebeği haline gelen Barbie'nin birbirinden farklı kostümleri, Barbie oyun setleri, çeşit çeşit evleri gibi oyuncakları da çocukların hayal dünyasının bir yansıması olarak, Barbie bebeklerin yanında en çok talep edilen ürünler arasında yer alıyor.