Aynı Gün Kargo 100 TL ve Üzeri Kargo Bedava Kapıda Ödeme

Buz Devri 5: Büyük Çarpışma

Ice Age serisinin merakla beklenen filmi Buz Devri 5'in Türkçe tanıtım fragmanı yayınlandı. Ice Age tutkunlarının uzun zamandır merakla beklediği Buz Devri: Büyük Çarpışma, eğlence ve macera dolu bir serüvenle yine karşımızda! Filmin fragmanını izleyebilir ve karaktere ait figür, peluş oyuncak ve oyun setlerine yine Locopoco.com farkıyla sahip olabilirsiniz.


1 2 3
[1/4]
Markalar
Buz Devri

Buz Devri 5: Büyük Çarpışma

Buz Devri serisinin merakla beklenen filmi Buz Devri 5: Büyük Çarpışma'nın tanıtım fragmanı yayınlandı.

Gösterim tarihi 15 Temmuz 2016 olarak belirlenen Buz Devri: Büyük Çarpışma, uzun zamandır merak içinde bekleyen hayranlarının karşısına, yine eğlence ve macera dolu bir film ile çıkacak.

İlk kez 2002 yılında seyirci karşısına çıkan Buz Devri'nin ilk filmi, bir bebeğin kaybolması ve onun ailesinin aranması sırasında yaşanan macerayı konu alıyordu. İkinci filmde; eriyen buzların meydana getirdiği selden kaçış, üçüncüsünde dinozorların eriyen buzullardan hemen sonra ortaya çıkışı ve seyirci ile son buluşan film Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor'da da ayrılan kıtalar ve Buz Devri âleminin kıtalar arasındaki macera dolu mücadeleleri anlatılıyordu. Heyecanla beklenen son filmde ise bizi büyük sürprizler bekliyor.

Türkiye'de 2 milyon gişe sayısını aşması beklenen Buz Devri 5'in seslendirmesinde, serinin diğer filmlerinde de olduğu gibi Ali Poyrazoğlu (Manfred), Yekta Kopan (Sid) ve Haluk Bilginer (Diego) yer alıyor. Diğer animasyon çizgi filmlerden ayrı olarak Ice Age: Büyük Çarpışma, ilk kez yetişkinlere yönelik büyük bir gala yapmayı planlıyor. Buz Devri tutkunları olarak, bu eğlence dolu serüven için 15 Temmuz'a kadar büyük bir sabırla beklememiz gerekiyor…


İlk olarak 2002 yılında vizyona giren Buz Devri serisinin cesur, kurnaz ve bir o kadar da yumuşak kalpli kaplanı Diego, serinin tüm filmlerinde karşımız çıkıyor. Serinin ilk filminde, insan soyundan intikam almak isteyen lideri Soto'ya sunmak için bebek kaçıran ancak daha sonra bebeğe tıpkı kendi annesi gibi içtenlikle yaklaşan Diego, Manny'i de bir olsun yalnız bırakmaz.
Buz Devri serisinin belki de en eğlenceli karakteri ile karşı karşıyasınız. Dans etmek için her an hazır halde bekleyen ve sakarlığı ile kıtaya nam salan Sid, miskin hayvanıdır. Göç sırasında ailesi her yıl olduğu gibi onu almadan gitmiştir. Sakar Sid, gergedanların salatasını da kirletir ve bununla da yetinmeyerek onların son çiçeği olan karahindibayı da afiyetle yer. Gergedanlar Sid'i yakalamak için onların peşine düşer ve macera başlar.
Scrat'ın bu kadar küçük göründüğüne bakmayın. O koskocaman kıtaların ayrılmasına sebebiyet verebilecek kadar 'yetenekli' ve bir o kadar da sevimli bir karakter. Bir firavun faresinden esinlenilerek yaratılan Scrat karakteri, Buz Devri serisinin ana karakterlerinden bir tanesidir. Her filmde meşe palamudunun peşinden gider ve bu esnada yaşadığı tüm talihsizlikler ile izleyiciyi adeta kahkahaya boğar.
Buz Devri serisinin ilk filminde seyircinin karşısına çıkan tüm zamanların en sevimli mamutu Manny, ilerleyen zamanda Ellie ile hayatını birleştirir ve bu sevimli çiftin, Şeftali adında sevimli bir yavruları olur. İlk başlarda küçük bir bebeği Diego'dan koruyan ve bunun için türlü tehlikeleri göze alan Manny, artık bir aile babasıdır. Bu iyi kalpli mamut, kıtalar ayrıldığında ailesinden ayrı kalır ve onlara ulaşmak için zorlu mücadeleler verir.