Aynı Gün Kargo 100 TL ve Üzeri Kargo Bedava Kapıda Ödeme
Disney Oyuncakları ve Karakterleri Walt Diney Karakterleri

TV'de Gördüğünüz Oyuncak Reklamları

Karlar Ülkesi Prensesi Elsa'dan Şimşek Mcqueen'e, Star Wars serilerinden Disney Planes karakterlerine kadar yıl boyunca öne çıkan tüm Disney oyuncaklarına ait televizyon reklamlarını incelemek için tıklayınız.


Star Wars 7: Güç Uyanıyor

Star Wars 7, orijinal serininin hemen hemen 40 yıl sonrasında beyazperdeye yeniden dönüş yapıyor. 18 Aralık 2015'te vizyona giren bilim-kurgu türünde çekimleri tamamlanan filmin konusu hakkında kesinleşen net bir bilgi bulunmuyor. Tüm Star Wars karakterlerine ait sitemizde satışa sunulmuş olan figür, kostüm ve aksesuarları, oyun setleri, lego ve daha birçok oyuncak ve aksesuar çeşidini bulabilirsiniz.Sizin İçin Seçtiğimiz OyuncaklarGüncel Disney Sinema Filmleri


Disney Hakkında

İzlediğimiz çizgi filmlerin nerdeyse tamamının üreticisi olan Walt Disney Company, eğlence sektöründe dünyanın en büyük medya şirketi unvanını taşır. Merkezi Kaliforniya'da bulunan şirket aynı zamanda American Broadcasting Company (ABC) ve ESPN (Entertainment and Sports Programming Network)'nin de sahibidir.

Walt ve Roy Disney kardeşler tarafından kurulan animasyon stüdyosu, 16 Ekim 1923 yılında hayata geçirildi ancak ilk 5 yıllık süreçte çok fazla yol kat edilemedi. Animasyon stüdyosu, geçen süreç içerisinde büyüyerek Hollywood stüdyoları haline geldi.

5 yıl sonra yani 1928 yılında Walt Disney tarafından yaratılan Mickey Mouse karakteri ile şirket zirveye doğru tırmanışa geçti ve Walt Disney Company herkes tarafından tanınan bir şirket haline dönüştü. Mickey Mouse'un bu kadar başarılı olmasının hemen ardından, kız arkadaşı Minnie Mouse'a hayat verildi. Minnie Mouse'un da tıpkı Mickey Mouse gibi başarılı olması ise sırasıyla Pluto, Goofy ve Donald Duck'a can verilmesini sağladı ve her karakter ayrı ayrı kitle kazanarak, büyük beğeni toplamayı başardı.

Her geçen gün büyüme yolunda emin adımlarla ilerleyen şirket, milyon dolarlık yatırımlar yaparak, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Pinokyo, Define Adası ve Davy Crockett masallarının animasyon çizgi filmlerini ortaya çıkarttı. Gün geçtikçe büyüyen şirket dev bir çizgi film animasyon endüstrisi haline alarak yükselmeye devam etti. Takvim yaprakları 1955 yılını gösterdiğinde, Kaliforniya'nın Los Angeles kentinin güneyinde bulunan Anaheim'da ilk Disneyland eğlence parkını açtı. Daha sonra ise Florida eyaletinin Orlanda şehrinde ikincisini açtığı eğlence parkını, Paris ve Tokyo'da da açarak sayılarını 6'ya tamamladı.

Kurulduğu günden bu yana sürekli güç kazanarak büyüyen Walt Disney Company'nin eğlence parkları kadar oyuncakları da büyük rağbet görüyor. Prenses Elsa, Winnie The Pooh, Pamuk Prenses ya da Cars ve daha fazlası. Çocuklar bu karakterin oyuncakları ile oynamaktan biran olsun vazgeçmiyor. Çocuğunuz, odasını baştan aşağı Frozen'ın ürünleri ile donatıp kendisini Karlar Ülkesi'nin Prensesi gibi hissedebiliyor veya Star Wars'un birbirinden güzel oyuncakları bir şövalyeymiş hissine kapılabiliyor.

1955 yılında yaşamını yitiren Walt Disney'in açtığı eğlence parkları, halen dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin akınına uğruyor.