Aynı Gün Kargo 100 TL ve Üzeri Kargo Bedava Kapıda ÖdemeStar Wars 7: Güç Uyanıyor

Star Wars 7, orijinal serininin hemen hemen 40 yıl sonrasında beyazperdeye yeniden dönüş yapıyor. 18 Aralık 2015'te vizyona giren bilim-kurgu türünde çekimleri tamamlanan filmin konusu hakkında kesinleşen net bir bilgi bulunmuyor. Tüm Star Wars karakterlerine ait sitemizde satışa sunulmuş olan figür, kostüm ve aksesuarları, oyun setleri, lego ve daha birçok oyuncak ve aksesuar çeşidini bulabilirsiniz.


Star Wars

Star Wars'un yeni filmiyle birlikte en çok tercih edilen oyuncaklarda liste başını Star Wars'un lisanslı oyuncakları aldı ve uzun süre de yerini kimseye kaptırmayacağa benziyor. Gerek görsel gerekse de yazılı medyada sıkça yer alan reklamların da satışa etkisi yadsınamaz büyüklükte. Star Wars'un tüm ürünleri şu an piyasada yok satıyor olsa da en çok talebin LEGO'ya olduğu geçtiğimiz günlerde basına yanmıştı. Şirketin sözcüsü talebin beklediklerinin üstünde olduğunu ve birçok siparişin yetişmeyeceğini açıkladı.


Sizin İçin Seçtiğimiz Star Wars ÜrünleriGüncel Star Wars Videoları


Star Wars 7: Güç Uyanıyor

Star Wars 7: Güç Uyanıyor'un 18 Aralık 2015'te vizyona girmesi bekleniyor. Bilim-kurgu türünde çekimleri tamamlanan filmin konusu hakkında kesinleşen net bir bilgi olmamakla birlikte, serinin bir önceki filmi Star Wars 6: Jedi'nin Dönüşü'nün üzerinde 30-40 yıl geçmiş olacaktır. Serinin heyecanla beklenen filmindeki olay örgüsünün nasıl işleneceği Star Wars meraklılarını her geçen gün daha da heyecanlandırıyor.

Son filmde, 'Güç'ün aydınlık tarafında yer alan Luke Skywalker gezegenin yeni hükümdarı oluyordu ve tüm karakterlerin kaderini de yine Luke belirliyordu. Gezegende nelerin yaşanacağı, nelerin değişeceği ise büyük merak konusu…

Ayrıca, Star Wars 7: Güç Uyanıyor, ayrıca orijinal serininin hemen hemen 40 yıl sonrasında beyazperdeye dönüş yapıyor.

Seride yer akan senaryoların neredeyse tamamı George Lucas'a ait idi ancak bu kez, Lucas projede yer almıyor. Filmin yönetmenliğini J. J. Abrams, senaristliğini ise Michael Arndt, Lawrence Kasdan ve J. J. Abrams üstleniyor. Müzikler ise John Williams'a tarafından yapılacak. Filmde Han Solo'yu Harrison Ford'un, Leia Solo'yu Carrie Fisher'ın, Luke Skywalker'ı Mark Hamill'ın, Lando Calrissian'ı Billy Dee Williams'ın, C-3PO'yu Anthony Daniels'in ve son olarak da R2-D2'yi de Kenny Baker'ın canlandıracağı da netlik kazanan bilgiler arasında… Ayrıca filmin yapımcılığını Lucasfilm ve Bad Robot, distribütörlüğünü Walt Disney Studios gerçekleştiriyor.

Star Wars 6: Jedi'nin Dönüşü

Yıldız Savaşları serisinin son filmi olan Star Wars 6: Jedi'nin Dönüşü, 25 Mayıs 1983 yılında beyaz perdede gösterime girmiş bir uzay operası filmidir. Luke Skywalker, Leia ve diğer arkadaşları ile birlikte, Bulut şehrinde Karbon dondurucuya konulan ve Boba Fett teslim edilen ve Jabba the Hutt tarafından borcu için tutsak tutulan Solo'yu esaretten kurtarmak için Tatooine gezegenine doğru yola çıkarlar. Luke'un Jedi güçlerini küçümseyen Jabba the Hutt, Luke'u ve arkadaşlarını Sarlac canavarına yedirmek ister ve bunun için onları kum denizine götürür. Burada 'Güç'ü kullanarak ve R2D2'den de destek alarak kurtulmayı başaran Luke, Jabba'yı ve onun adamlarını kuma gömer.

Jedi eğitiminin tamamlamak için sabırsızlanan Luke, yeniden Dagobah'a döner ve Yoda'yı bulur. Ancak Yoda, artık 900 yaşını geçmiştir ve hastadır. Luke, Yoda'dan babası hakkındaki gerçekleri öğrenir. Yoda'nın ölümünün ardından gezegenden ayrılmak üzere hazırlanan Luke'un kafası bir hayli karışmıştır. Gezegenden ayrılacağı sırada, Obi-Wan'ın ruhu belirir ve ve Luke'a babası hakkındaki gerçekleri neden anlatmadığını açıklamakla birlikte, Luke'a bir ikiz kız kardeşinin olduğunu söyler. Jedi sezgileri güçlü olan Luke, onun Leia olduğunu anlar. Ancak, Obi-Wan, Luke'u şimdilik gerçekleri söylememesi konusunda uyarır.

Darth Vader, Dagobah'tan dönen oğlu Luke imparatora götürmek için aceleci davranmaz. Ona göre; Luke zamanı gelince kendisi ortaya çıkacaktır. Babası ile yüzleşmeden önce Leia ile konuşan Luke, ona annesini hatırlayıp hatırlamadığını sorar. Leia çok az da olsa bazı şeyleri hatırladığını söylemesinin üzerine Luke, Darth Vader'ın kendisinin babası olduğunu ve kardeş olduğunu dile getirir. Leia, ikizinin bu söylemleri üzerine derin bir şok yaşar. Daha sonra babası ile yüzleşmeye giden Luke, burada babası Vader'ı aydınlık tarafa çekebileceğini düşünür ve imparatorun ikna olacağı inancı ile teslim olur. Fakat durumlar istediği gibi gitmez ve babası Luke'u, imparatora teslim eder.

İmparatorun amacı, Luke'u aydınlık taraftan karanlık tarafa çekmektir ve bunun için de bir plan hazırlar. Luke'u saldırgan hale getirmek ve öfkeye kapılmasını sağlamak için ona 'İsyan Güçleri'nin Ölüm Yıldızı için hazırladıkları saldırıdan haberinin olduğunu ve her şeyin kendi planı dâhilinde gerçekleştiğini söyler. Yapım aşamasında olduğu söylenen ve çalışmadığı sanılan 'Ölüm Yıldızı'nın aslından çalıştığını, bu nedenle de saldırının sonuçsuz kalmayacağını ifade eder. Öyle ki, çarpışmayı Luke'un gözleri önünde başlatır.

İmparator onu karanlık tarafa çekmek arzusundadır. Luke'u kışkırtmak ve öfkeye kapılıp saldırmasını sağlamak amacıyla 'İsyancı Güçleri'nin 'Ölüm Yıldızı 2' için hazırladıkları saldırıdan haberdar olduğunu ve aslında her şeyin kendi planı dâhilinde gelişen bir oyun olduğunu anlatır. Yapım aşamasında olduğu için çalışmadığı zannedilen 'Ölüm Yıldızı 2'nin de aslında çalışır durumdadır. Dolayısıyla, saldırı sonuçsuz kalacaktır. Deneyimsiz ve genç olan Luke gözleri önünde başlayan çarpışmaya karşı boş duramaz ve saldırıya geçer. Darth Vader ve Luke, imparatorun önünde savaşmaya başlarlar.

Babasının kışkırtmaları sonucu öfke kontrolünü kaybeden Luke, babasının sağ elini keser ve Vader yere yığılır. Bunun üzerine imparator, Luke'dan babasını öldürmesini ve onun yerine geçerek kendisinin yerinde yer almasını ister. Ancak Luke bunu kabul etmez. Bu esnada 'Ölüm Yıldızı 2'de yok edilmiştir ve Luke'un babası Vader da ölmüştür. Babasının cesedi ile vedalaşan Luke, cenazeyi yakarak gömer ve son sahnede gücün karanlığını terk eden Anakin Skywalker, Yoda ve Obi-Wan güçle bütünleşirler ve Luke'a görünürler. Efsane seri, mutlu sonla biter…

Star Wars 5: İmparator

Yıldız Savaşları filminin beşincisi olan Star Wars 5: İmparator, 1980 yılında yapılmış bir uzay operası filmidir. Serinin diğer filmlerinin aksine senaryo, George Lucas'ın hikâyesi esas alınarak Lawrence Kasdan ve Leigh Brackett tarafından kaleme alınmıştır. Film, Star Wars serisinin gösterime giren ikinci filmidir. Filmde, devasa savaş gemisi 'Ölüm Yıldızı'nın imhasının üzerinden 3 yıl geçmiştir ve 'Asi İttifak' ekibinden başta Prenses Leia, Luke Skywalker, Han Solo olmak üzere herkes Darth Vader ve imparatorluğun yüksek güçleri tarafından takip atına alınır. Luke, Jedi Ustası olan Yoda'dan eğitim almak için Dagobah'a gider. Burada Darth Vader'in kendisi için hazırladığı şok edici tuzağı da öğrenecektir. Serinin 4. filminde kaçakçı olarak karşımıza çıkan Han Solo ise Prenses Leia Organa'yı da yanına alıp, Bulut şehrinde yöneticisi olan eski dostu Lando Calrissian'nın yanına gider.

Dagobah gezegenine giderek Jedi ustası Yoda'yı bulmak isteyen Luke, gezegene zorunlu iniş yapar ve burada kamp kurar. Kısa bir süre sonra ise Yoda'yı bulur ancak başlarda Yoda, Luke'u eğitmekten yana değildir. Bu konuda son derece kararlı tavırlar sergileyen Luke, Yoda'dan eğitim almaya başlar. Yoda'dan 'Güç' hakkında birçok şey öğrenen Luke, bu sayede kendi hayatı ile ilgili öğreneceği bilgilerden ise bir haberdir.

Bulut şehrine giden Han Solo, buranın yöneticisi olan arkadaşı Lando tarafından son derece sıcak karşılanır. Ancak bu gezegen, Darth Vader tarafından çoktan abluka altına alınmıştır ve artık hiçbir şey beklenildiği gibi gelişmeyecektir. Leia ve Han Solo'nun zor durumda olduğunu hisseden Luke, Jedi eğitimini yarıda keserek Yoda ve 'Güç' ile bütünleşmiş Obi-Wan'ın tüm ısrarlarına rağmen Bulut şehrine doğru yola çıkar.

Bulut şehrini ele geçiren Vader'in işkencelerine maruz kalan Han Solo, Lando ile bir konuşma yapar. Ancak bu konuşma pek de dostça sayılmaz çünkü Lando, şehri ve insanları için seçim yapmış olduğunu ve meydana gelen her şeyin Vader'ın, Luke Skywalker adında birine tuzak kurmak için gerçekleştiğini itiraf eder. Bu itiraf karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen Han ve Leia, Vader'ın Luke'u neden istediğini anlamaya çalışsalar da bir türlü sonuca varamazlar.

Bu sırada, Bulut şehrine iniş yapan Luke onu bekleyen Vader'ın yanına gider. Luke için planlanan karbon dondurucuda dondurulan Han Solo, kargo ile Jabba the Hutt'a götürülür. Lando, Vader ile Leia için pazarlık yapsa da Vader yaptıkları anlaşmaya sadık kalmaz ve daha sonra Lando, Leia'nın ve beraberindekilerin kaçmasına yardımcı olur ve kendisi de onlara katılır. Şehre inen Luke, Leia'yı götürülüşü sırasında görür ancak klonlar tarafından açılan savaş nedeni ile ona yardımcı olamaz. Luke çok kısa bir süre sonra Darth Vader ile karşılaşır ve düello yapmaya karara verirler. Jedi eğitimini yarıda bırakarak şehre gelen Luke, yolun henüz başında olduğu için deneyimsizdir. Yapılan düellonun neticesinde, Luke sağ elini kaybeder. Düellonun sonunda 'Güç'ün karanlık tarafını Luke'a anlatan Vader, ardından da babası olduğu gerçeğini itiraf eder.

Derin bir şok yaşayan ve bunu kabul etmeyi reddeden Luke'a, Vader gücün karanlık tarafı ile galaksiye hükmedebileceklerini söyler. Luke'un önünde ise iki seçenek vardır: Ya teklifi kabul etmek ya da ölümü seçmek! Babasının teklifini kabul etmeyerek, güçlükle tutunabildiği platformdan aşağı kendisini bırakan Luke'un şansı yaver gider ve hayatta kalır. Obi-Wan'dan ve Leia'dan yardım isteyen Luke, sesini Luke'a duyurabilmeyi başarır. Artık sırada Han Solo'yu kurtarmak vardır.

Star Wars 4: Yeni Bir Umut

Yıldız Savaşları serisinin 4'üncüsü olan Star Wars 4: Yeni Bir Umut, 1977 yılında yapılmış bir bilim kurgu filmidir. Film yapım tarihine göre serinin ilk filmidir ancak kronolojik sıralamaya göre dördüncü sırada yer alır.

Yönetmenliğini ve senaristliği George Lucas tarafından yapılan ve 25 Mayıs 1977 tarihinde izleyici karşısına çıkan filmde, Galaktik İmparatorluk 'İsyancılar'a karşı saldırıya geçer ve Prenses Leia yakalanmadan hemen önce, devasa savaş gemisi 'Ölüm Yıldızı'nın planlarını içinde bulunduran R2D2'yi ve Droide'yi ele geçirmeyi başarır. Kayıtları ele geçiren prenses daha sonra gemiden ayrılır ve Tatooine'e iner. Ancak burada yaşanan Jawa saldırısında kayıtlar yakalanır ve satılmak için el konularak götürülür.

Luke Skywalker da artık genç bir delikanlı olmuştur ve hasat zamanı kendilerine yardımcı olması için iki adet droid satın alır. Droidler biri Jawa'lar tarafından Prenses Leia'dan alınan ve satılan R2D2'dir. Luke, droidin içerisinde imparatorluk karşıtı Prenses Leia tarafından gizlice kaydedilen mesajı görür. Mesajda, Leia Organa, Obi-Wan Kenobi'den yardım istemektedir. Amcası ve yengesi ile kalan Luke için babası oldukça gizemli biridir ve onu tanımak ister. Mesajda yer alan bağlantıdan yola çıkarak amcasından, babasından bahsetmemesini istese de amcası Luke'un babasından bahsetmekten kaçınır. Geçen zaman içinde Obi-Wan Kenobi'ye ulaşmayı başaran Luke, droidi de yanına alarak yaşlı adamın mağarasına gider ve burada kendisini Ben Kenobi olarak tanıtan yaşlı adamın aslında Obi-Wan Kenobi olduğunu ve imparatorluk kurulmadan önceki yıllarda başarılı bir Jedi ustası olduğunu öğrenir.

Obi-Wan Kenobi burada Luke'a babası hakkında bilgiler verir ve babasının katilinden bahseder. Luke'un babasının katili eski bir Jedi'dir ancak o 'Güç'ün karanlık tarafına geçmiş ve Sith lordu olmuştur ve Darth Vader'dır. Yaşlı Kenobi, Luke'a babasının ışın kılıcını verir ve kendisi ile birlikte gelmesini ister. Yolda Han Solo adında bir kaçakçı ile tanışırlar ve onun gemisi Milenium Falcon'a binerek yola koyulurlar. Yolculuk esnasından Han Solo ile Luke, Ölüm Gemisi'ne rastlarlar ve içinde Prenses Leia'nın tutulduğunu ve hakkında idam kararı verildiğini öğrenirler.

Tam bir para canlısı olan Han Solo, prensesi kurtarmak için pek de gönüllü değildir ancak Luke'un, Leia'nın zengin biri olduğundan bahsetmesinin ardından onu kurtarmaya karar verir ve kılık değiştirerek gemiye sızmayı başarırlar. Prenses hakkında pek de bilgi sahibi olmayan Luke, prensesin hücresine giderek onu kurtarmaya geldiklerini söyler. Gemide bir sürpriz isim daha bulunmaktadır: Darth Vader!

Vader, eski hocası olan Obi-Wan'ın gemide olduğunu hisseder ve üçlünün peşine düşer. Çapraz ateş altında kalan üçlü zorlukla da olsa kurtulmayı başarır. Bu kez de Luke, Darth Vader ile savaşan Obi-Wan'ı görür ancak Obi-Wan, Darth Vader'ın darbesi ile yere düşer ve gözden kaybolur. İki gemi arasında savaş çıkar ve sonunda Luke'un yaptığı atışlarla 'Ölüm Yıldızı' patlayarak yok olur. Filmin sonunda, Luke ve Solo düzenlene bir seramonide Prenses Leia'nın elinden madalya alır.

Star Wars 3: Sith'in İntikamı

Yıldız savaşları olarak da bilenen Star Wars serisinin son filmi olan ve 2005 yılının 19 Mayıs'ında vizyona girerek gişe rekorları kırmayı başaran Star Wars 3: Sith'in İntikamı filminde, kahramanca savaşan ve güçleri ile sıkça adından bahsettiren bilge ve cesur Jedi'ler, savaşın beklediklerinden daha uzun sürmesinden dolayı son derece yorgun düşmüşlerdir. Ancak, galaksideki asıl sorun savaşın uzaması değil, savaşın bahane edilerek demokrasiyi hiçe sayan ve gizli planlar peşinde olan şansölyedir.

Artık klon savaşlarının sonuna gelinmiştir ve acımasız komutan Grievious, adeta başkentte terör estirmektedir. Öyle ki; Grievious, Yüce Başkan Palpatine'yi rehin alır ve kaçmak için yola koyulur. Ancak, Grievious, Yüce Başkan'ı da yanında rehin götürüp kaçarken, Obi-Wan Kenobi ve genç Anakin Skywalker tarafından adım adım takip edilecektir.

Diğer taraftan, Anakin Skywalker, büyük Jedi ustalarından beklediği ilgi ve saygıyı göremediğini düşünerek her geçen gün daha da hırslanmaktadır. Yine aynı zamanda, Padme Amidala, Luke ve Leia adında biri kız ve diğeri erkek ikiz çocuk dünyaya getirir. Bu sırada Obi-Wan Kenobi ve Anakin'in araları da gitgide açılmıştır. Doğumun ardından yaşamını yitiren Amidala, ölümünden dakikalar önce Obi-Wan'a, Anakin'in aslından çok iyi bir insan olduğunu ve bu iyiliği halen içinde barındırdığını söyler.

Obi-Wan Kenobi, annelerinin ölümünün ardından ikiz bebeklerden Luke'u, Anakin'in Tatooine yaşayan üvey kardeşi olan Own Lars'a verir ve aynı yerde inzivaya çekilir. İkiz kardeşlerden Leia'yı ise Senatör Bail Organa evlat edinir. Filmin sonunda 1. Galaktik İmparatorluk kurulur. İmparatorun yardımcısı olan Grand Moff Tarkin tarafından 'Ölüm Yıldızı' adı verilen devasa savaş gemisinin yapımına başlanır.

Star Wars 2: Klonların Saldırısı

İlk olarak 1977 yılında vizyona giren ve 3'er yıl ara ile çekilen Star Wars üçlemesinin devamına bazı teknik aksaklıklardan dolayı devam edilememiş ve film yeniden 19 Mayıs 1999 tarihinde vizyona girerek seyircisi ile buluşmuştu. Geleneği bozmayarak 2008 yılında serinin 2. filmi olan Star Wars 2: Klonların Saldırısı ile beyaz perdedeki yerini alan filmde, açgözlülüğü ile nam salmış Ticaret Federasyonu, Naboo'ya karşı giriştiği savaşta mağlup olur ve mağlubiyetinin üzerinden 10 yıl geçmiştir.

Serinin birinci filmi olan Star Wars 1: Gizli Tehlike'de henüz 9 yaşında olan ve savaşı kazanarak gücünü ispat eden Anakin Skywalker, artık 19 yaşında genç bir delikanlı olmuştur. Anakin Skywalker, Jedi eğitimini, Obi Wan'ın gözetiminde devam ettirmektedir. Jedi eğitiminin kökenleri oldukça eskiye dayansa da bu eğitimden geçenler yüzyıllar sonra, Galaktik Cumhuriyet'in koruyucu ve savaşçıları haline gelirler. Eğitimlerini Jedi Tapınağı'nda alan savaşçılar burada güç adındaki metafizik kuvveti kullanmayı öğrenirler. Savaşçıların temel silahlar ise ışın kılıcıdır.

Naboo Kraliçesi Padme Amidala, serinin ikinci filminde artık halefi Jamillia'ya devretmiş ve kendisi de Galaktik Senato'da Naboo'yu temsil eden bir senatör olmuştur.

Yine aynı zamanlarda, Naboo galaksisi yeni bir savaşın eşiğine gelmiştir. Daha önce kendi isteği ile Jedi düzeninden ayrılan Jedi Ustası Count Dooku, herkesten gizli olarak Darth Sidious ile çalışmaya başlamış ve Ayrılıkçılar adı verilen bir grubun başına geçerek, galakside huzursuzluk çıkarmaya başlamıştır. Galaksideki kötü gidişata 'Dur' demek içinse yapılacak şey bellidir: Klon Ordusu kurmak!

Yüce Başkan Palpatine, galaksiyi kurtarabilmek için klon ordusu hazırlama fikrini ortaya atar ve düşüncesini Senatoda oylamaya sunar. Senatoda yapılacak olan oylamaya katılmak için gelen Coruscant'a gelen Senatör Amidala, kendisine düzenlenen bir suikast girişiminden son anda kurtulur. Amidala yapılan suikast planının ardından Yüce Başkan Palpatine, Anakin Skywalker ile birlikte Obi Wan'a koruma olarak görevlendirir.

Koruma olarak tayin edilen Anakin, Naboo'da Amidala'nın ailesinin yanında birkaç gün zaman geçirir ve geçen bu süreç içerisinde, Anakin ve Amidala birbirlerine âşık olduklarını fark ederler. Serinin ilk animasyon filmi özelliğinin taşıyan Star Wars 2: Klonların Saldırısı, daha sonralar ise aynı isimle televizyon dünyasına da girmeyi başararak, Star Wars televizyon dizilerinin başlangıcını oluşturmuştur.

Star Wars 1: Gizli Tehlike

Star Wars 1: Gizli Tehlike, yapım sırası esas alındığında serinin dördüncü filmi, hikâyenin kronolojik sıralaması esas alındığında ise ilk filmidir. Film 19 Mayıs 1999 tarihinde vizyona çıkmıştır.

Star Wars 1'de, Jedi şövalyeleri Naboo adı verilen bir gezegene girer ve girdikleri bu gezegende sorunlar olduğunu öğrenirler.

Gezegene giden şövalyeler yolda Anakin Skywalker adı verilen bir köle ile karşılaşırlar. Gezegene doğru çıkılan bu serüvende Genç Anakin'in gücünü fark eden şövalyeler, onu da kendi ordularına dâhil ederek yollarına devam ederler.

25 yaşında inatçı ve güçlü bir şövalye olan Obi-Wan, Naboo Savaşı'nda savaşmıştır. Başta Yoda ve diğer birçok öncünün öğretilerinden son derece etkilenen Obi-Wan, Naboo Savaşı ile nasıl cesur vir savaşçı olduğunu herkese kanıtlamıştır.