sayfayi yazdir

Puzzle Yapmayı Kolaylaştıracak Birkaç Öneri


Yüzlerce hatta binlerce parçaya ayrılmış sevdiğimiz bir resmin puzzlesini her ne kadar büyük bir hevesle alsak da ilk başta o minick parçaların gözümüzü korkutması olağandır. Oysa puzzleye başlamadan önce yapacağımız birkaç şey, bu korkumuzu alıp götürürken bizleri daha keyifli bir puzzle serüvenine sürükleyecektir.

Puzzleye başlamadan önce, puzzlemizi nerede yapacağımıza karar vermeliyiz. Eğer ki evin boş bir alanında yapacaksak öngörülü düşünmeliyiz ki, puzzle tamamlanana dek o alandan puzzlemizi kaldırmak zorunda kalmayalım. Ama boş bir alan ya da masadan ziyade puzzle halısı kullanmak, istediğimiz zaman daha tamamlanmamış olan puzzlemizi kaldırabilme olanağı sağlayacağından dolayı daha işlevsel olacaktır.

Parçalara dalmadan önce resmin bütününü incelemek çok önemlidir. Zira resimdeki ayrıntıları zihnimize yerleştirdikten sonra, puzzle parçalarını renklerine göre kategorize etmek ilk adımımız olacaktır. Kategorize ederken parçaları ayrı ayrı kutulara koymak ve kutuların üzerine, içindekilerin resmin hangi alanının parçaları olduğunu not düşmek de işimizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Kategorize işlemi tamamlandıktan sonra puzzleyi yapmaya çerçevelerinden başlanmalıdır. Tek ya da iki kenarı düz olan parçalar, puzzlemizin çerçevesini oluşturan parçalardır. Bu parçaları kolayca bulacağımızdan dolayı hem hız kazanmış hem de psikolojik olarak rahatlamış ve kendimize daha güvenir hale geleceğiz.

Parçaları kategorize ettik, çerçevemizi de oluşturduysak artık çerçevenin istediğimiz bir bölümünden puzzlemizi tamamlamaya devam edebiliriz. Göreceksiniz bu üç adım, puzzle yapmayı oldukça basitleşecek ve yepyeni puzzle serüvenlerine doğru korkusuzca yol almamızı sağlayacak.

Bu sitenin E-Ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.