pinterest
sayfayi yazdir

Pepee Neden Önemli


Bir çocuğu yetiştirmek, onunla ilgilenmek büyük sorumluluk ister ve çocukla ilgilenen yetişkinin sırtına bir çok kaygı yükler. Bu kaygılardan en büyüğüyse, çocuğun birincil ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra, ona içinde yaşadığı toplumun değerlerini öğretirken evrensel bir bakış açısını nasıl kazandırılacağı üzerinedir. Bu kaygı, üzerinde titizlikle durulması gereken bir meseledir; zira çocuğun içinde yaşadığı toplumun kültürel alt yapısını iyi öğrenmiş olması, evrensel değerlerle karşılaştığında kendi aidiyet duygusunu yitirmeden öğrendiği kültürleri sentezleyebilmesini ve zaman içinde kendi doğrularına kendisinin karar verebilmesini de kolaylaştıracaktır. Üstelik bu sayede zengin bir kültürel birikimi de davranışlarında barındıracaktır.

Türkiye'deki izleyicilerin bu kaygılarının yarattığı ihtiyacı ilk defa karşılayan çizgi dizi serisi de Pepee olmuştur. Pepee, Türkiye'de üretilen, Türk milli değerleri, kültürü ve aile yapısını yansıtan, hem eğitici hem de eğlenceli ilk çizgi film serisidir. Serinin ana karakteri olan Pepee, sevimli, sürekli yeni şeyler öğrenmek ve denemek isteyen bir çocuktur. Pepee, annesi, babası, kardeşi Bebe, ninesi ve dedesi ile yaşar. Pepee'nin renkli dünyasındaki diğer önemli karakterler ise sevimli zürafa Zulu, Köpüş, Kaliş ve Şiladır.

Pepee, öncelikli olarak 3-6 yaş grubuna hitap etse de hem kültürel değerlerimizi içinde barındırarak yerel bir özellik taşımasıyla, hem çocuk gelişimi uzmanları tarafından profesyonelce hazırlanmış içeriğiyle hem de birbirinden yaratıcı ve kolay öğrenilebilen şarkılarıyla neredeyse her yaşa hitap eder hale gelmiştir.

Bu sitenin E-Ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.