sayfayi yazdir

Oyun Hamuru ile Yapılabilecek Eğlenceli Modeller


Okul öncesi çocuklar için önerilen eğitici oyuncaklar içinde en sevilenlerinden biri de kuşkusuz oyun hamurlarıdır. Birbirinden güzel capcanlı renkleri ve yapılabilecek sonsuz şekilleriyle çocuklarınız ve bebekleriniz için hem eğitici hem de eğlenceli olan oyun hamurlarıyla çocuğunuza neler yapabilirsiniz bir bakalım.

Eğitici Hayvan Karakterler

İçlerinde çeşitli kalıplar sunan oyun hamurları ile bir sürü hayvan figürü üretebilirsiniz. Böylece bebekler ve çocuklar bir yandan oyun hamuru ile oynarken, diğer yandan zürafadan kelebeğe, timsahtan tavşana kadar birçok hayvanı tanımış olur. İsterseniz ona bu oyuncaklardan bir çiftlik, hatta hayvanat bahçesi bile kurabilirsiniz.

Alfabe ve Rakamlar

Okul öncesi çocuklar için en eğitici oyuncaklar içinde gelen oyun hamurlarıyla alfabe ve sayıları öğrenmek çok daha keyifli olacak. Harf ve rakam kalıplarıyla çocuklar farkında olmadan sayıları ve harfleri tanıyacak ve oynadıkça öğrenecek. Çocuğunuzu defter başına oturtup harfleri öğrenmesini sağlamaktan çok daha kolay. Bu yöntemden siz de keyif alacaksınız.

Pastalar, Kekler

Çocuklarınız bu oyun hamurlarıyla kendi rengarenk pastanelerini açabilir. Tabi bu hamurları yememek şartıyla! Birbirinden güzel kalıplar ve cıvıl cıvıl renklerle çocuklarınızın elleriyle yaptığı pastalar, kurabiyeler ve çok daha fazlası... İster kalıpları kullansınlar isterlerse hayal güçlerini zorlasınlar. Her şekilde çok eğlenecekleri kesin. Oyun hamuru hiç bu kadar lezzetli olmamıştı!

Bambaşka Deneyimler

Oyun hamuru ve beraberinde gelen kalıplar haricinde biraz sizin de desteğinizle çocuğunuz bambaşka, özgün ürünler de tasarlayarak hayal gücünü daha çok zenginleştirebilir. Evde kullanılmayan farklı renk ve biçimlerde boncuklar, düğmeler, pullar ve daha birçok malzemeyle çocuklarınız kendi ürünlerini tasarlayabilirler. Farklı renk kombinasyonları yaratabilir, sürekli gördükleri objelere farklı tasarımlar yapabilirler.

Çocuklarınızla Birlikte Siz de Keşfedin

Siz de onlara yeni şeyler öğretmek isteyebilirsiniz. Örneğin kolaylıkla bir dünya küresi yapabilir ya da doğadan esinlenip, çiçekler, hayvanlar üretebilirsiniz. Çocuğunuzun zevk aldığı uçak, araba, kamyon gibi araçlar yaparak onu mutlu edebilirsiniz. Bu eğitici oyuncaklarla hem çocuklarınızın zeka gelişimlerine destek olun, hem de eğlenerek öğrenmelerini ve mutlu olmalarını sağlayın.

Bu sitenin E-Ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.