sayfayi yazdir

Hangi Yaş İçin Hangi Oyuncak?

Günümüzde hemen her yaş için çeşitli oyuncaklar bulmak artık çok kolay. Her yerde birbirinden güzel, farklı ve çeşitli oyuncaklara rastlanabiliyor. Ancak oyuncak seçiminde mutlaka belirli kıstaslarımız olmalı. Bunlardan en önemlisi de yaş. Özellikle bebek oyuncakları konusunda ekstra önem arz eden bu konu, sadece çocuğun gelişimini değil aynı zamanda sağlığını da etkileyeceğinden önemle üzerinde durmayı gerektirir.

0-6 Ay İçin Oyuncaklar

Yeni doğan ve yavaş yavaş çevresini algılamaya başlayan bebekler için kolay tutuş sağlayan, hareket ettikçe ses çıkaran çıngıraklar önerilmektedir. Bu tarz bebek oyuncakları ile onlar sese ve harekete tepki verdikçe eğlenecek, siz de onların verdikleri tepkilerle eğleneceksiniz.

6- 12 Ay İçin Oyuncaklar

Lego ve Parçalı Bloklar
Bebeklerin 1 yaşına kadarki bu dönemi dişlerin yavaş yavaş çıkmaya başladığı bir dönem olduğundan dolayı bebekler ellerine aldıkları hemen her şeyi ağızlarına götürerek dişlerini kaşımaya çalışmaktadırlar. Bu nedenle bebeklerin oynayabileceği ve aynı zamanda dişlerini kaşıyabileceği oyuncaklar tercih edilebilir. Ayrıca yine bu dönem çocukların keşfetme dönemleri olduğundan kendi başlarına bir şeyler üretebilecekleri büyük parçalardan oluşan lego ya da renkli bloklar da önerilebilecek hediyelerdendir.

12- 24 Ay İçin Oyuncaklar

Bir yaşını tamamlayan çocuklar artık çevrelerine karşı bir bilinç kazanmışlardır. Bu nedenle artık sevdikleri karakterler oluşmaya başlar. Çocuğunuza sevdiği bir bebek kostümü almak iyi bir tercih olabilir. Ayrıca çevrelerine karşı daha duyarlı olup, farklı sesleri anlayıp müzik yeteneklerini geliştirmeleri için daha eğitici oyuncaklar da tercih edilebilir. Mini bir müzik aleti ya da düğmelerine bastıkça müzik çalan oyuncaklar önerilebilir.

2 Yaş ve Üstü İçin Oyuncaklar

Eğitici Oyuncaklar
2 yaşını geçen çocuklar için alacağınız oyuncaklar artık daha eğitici oyuncaklar olmalıdır. Oyun hamuru, lego, oyuncak bebek, oyuncak araba ya da müzikli oyuncaklarla çocuğunuzun ne tarz şeylere ilgisi olduğunu keşfederek ilgilerini geliştirebilecekleri oyuncakların üstüne gidebilirsiniz. Böylece çocukların gelişimlerine destek olursunuz.

3 Yaş ve Üstü

Artık çocukların kendi zevklerinin oturduğu ve çizgi karakterlere olan hayranlık ve ilgilerinin iyice arttığı bu dönemlerde çocuklara ilgi duydukları karakterlerin yer aldığı oyuncak arabalar, bebekler ya da peluş oyuncaklar alabilirsiniz. Ayrıca renklerin ve rakamların da öğrenilebileceği sesli ya da görsel eğitici oyuncaklar da 3 yaş ve üstü için tercih edilebilir ürünlerdir.

Bu sitenin E-Ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.