sayfayi yazdir

Çocukların Oyunlarına Katılmanın Duygusal ve Sosyal Faydaları

  • Arkadaşları ve aile fertleriyle birlikte oynayabileceği oyuncaklar çocuğun hem oyundan daha fazla keyif almasını hem de duygusal ve sosyal yönden tatmin olmasını sağlayacaktır.
  • Çocukların ister yetişkinlerle ister çocuklarla birlikte oynadığı oyunlar, onlara kurallara uyma, sıra bekleme, çatışmaları çözebilme, empati kurma, strateji geliştirebilme gibi beceriler kazandıracaktır.
  • Çocukların da dahil edileceği çay saatlerinde yapılan küçük sohbetler çocuğun kendisini anlatabilmesinin önünü açacak, içine kapalı olma tehlikesini mümkün olduğunca en aza indirecektir.
  • Çocuğuna yeterince zaman ayıramayan aile fertleri çocuklarıyla geçirebildikleri kısacık zamanları ne kadar nitelikli hale getirebilirlerse bu durum her iki tarafın için de ilişkinin yoğunluğunu artıracaktır. Nitelikten kasıt ille belli bir programı (tatile, sinemaya gitmek, dışarı çıkmak...vs. ) gerektirmemektedir. Çocuğun oynadığı oyunlara katılmak, sohbet etmek, ev işlerinde ondan küçük yardımlar almak yapılabilecek en güzel iletişim yöntemlerindendir.

 


Bu sitenin E-Ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.